Дівчина може завагітніти, якщо її репродуктивна система дозріла для зачаття та виношування дитини. При цьому вагітність настає лише у тому випадку, коли з її яйцеклітини вийшов фолікул. Цей момент називається овуляцією.
У нормі за умови регулярного 28-денного менструального циклу, де відсутні будь-які відхилення, овуляція, зазвичай, відбувається за два тижні від початку менструальної кровотечі, тобто, десь на чотирнадцятий день циклу. Чи можна завагітніти перед місячними, детальніше у цій статті https://mostrda.org.ua/?p=23249.
За даними вчених, яйцеклітина, що вийшла з фолікула, мешкає в середньому не більше 48 годин. Але це спостерігається дуже рідко. Найчастіше вона живе 24 години.
Сперматозоїд, який потрапив у статеві шляхи жінки, може жити в середньому близько 72 годин. У окремих випадках цей термін збільшується до 11 діб. Умовно ми беремо 72 години.
Висока ймовірність завагітніти в період від 8-го по 20-й день циклу
Перекриваючи термін життя яйцеклітини і сперматозоїда, можна стверджувати, що сприятливими днями для зачаття дитини, тобто. Днями, коли дівчина могла завагітніти – за умови регулярного менструального циклу (чітким 26-денним або чітким 28-денним), є середина циклу плюс-мінус п’ять-шість днів від цієї середини.
Виходячи з цього, з упевненістю можна стверджувати: якщо у ці дні відбувається незахищений статевий акт або рветься презерватив при захищеному, то ймовірність настання вагітності у цій ситуації досить висока. У цей період дівчина могла завагітніти і актуальним стає питання: що робити, якщо дівчина завагітніла? Відповідь на нього кожен має дати собі самостійно.
Коли ймовірність завагітніти при незахищеному статевому акті низька?
У решту днів. Якщо статевий акт стався ближче до початку менструації, наприклад, за два-три дні до місячних або до закінчення — на четвертий, п’ятий, шостий і сьомий день циклу, то ймовірність настання вагітності нижче. Але не 100%. Чому так? Тому що іноді трапляється, що сперматозоїд живе довше або овуляція зміщується на більш пізній або ранній термін. Тому всі розрахунки є досить умовними.
Але якесь правило все ж таки існує. Воно говорить про ймовірність настання вагітності. За умови регулярного менструального циклу виділяють безпечні (ближче до закінчення менструації) та небезпечні дні циклу (ближче до середини циклу).
Чи може дівчина завагітніти під час місячних?
Під час менструальної кровотечі завагітніти практично неможливо.
Винятком є випадки, коли овуляція з якихось причин сталася надто рано. Але таке трапляється вкрай рідко. Проте медики категорично проти сексу під час місячних.
Пояснюється це дуже просто – зростає ймовірність розвитку запальних процесів у матці та ендометріозу. Щоб не нашкодити собі, слід утриматись від сексу під час менструації.
Сперма у піхві – не 100% вагітність.
Ще один момент. Якщо сперма потрапила у піхву, це не означає, що на стопроцентно настане вагітність. Адже овуляція у дівчини може відбуватися над кожному циклі.
До того ж у дівчини можуть бути якісь додаткові фактори, що сприяють не настанню вагітності. Також можуть мати місце постійні причини безплідності або безплідності у певному циклі (наприклад, неповноцінно сформувалося жовте тіло або не дозрів фолікул).
Безплідність – актуальна проблема!
Не всі чоловіки здатні запліднити, якщо чоловік має ознаки безпліддя, вагітність не настає.
Не можна гарантовано стверджувати, що якщо в один із небезпечних днів, наприклад 14-й, сперма потрапила у піхву, дівчина обов’язково завагітніє. Але шанс високий.
Тут треба згадати, що в світі існує безліч безплідних пар, які протягом довгих місяців можуть регулярно займатися сексом, а вагітність настає лише до кінця року.